سفارش آنلاین آگهی
تبلغ در صفحه اول گوگل
کاکاما سایت تخصصی عمده فروشی لوازم خانگی

دزد بینایی را بشناسیم

مرجع : بازدید : 302
اخبار فناوری اطلاعات » علمی » پزشکی » یکشنبه 6 تير 1395 در 32 : 9
ماندانا احمدی گفت : تمامی علائم و نشانه‌های بیماری گلوکوم معمولا بسیارآرام ودرطی سالیان بروز می‌کند. به طوری که تشخیص آن توسط دزد بینایی را بشناسیمبیمار دشوار است. وی افزود: این بیماری دو نوع اولیه و ثانویه دارد؛ نوع اولیه آن که بسیارشایع‌تر است، ارثی است و در یک خانواده اگر یک فرد گلوکوم داشته باشد، سایر اقوام نزدیک ۱۰ برابر بیشتر احتمال مبتلا شدن به آن را دارند. به عنوان مثا ...
دزد بینایی را بشناسیم

دزد بینایی را بشناسیم

ماندانا احمدی گفت : تمامی علائم و نشانه‌های بیماری گلوکوم معمولا بسیارآرام ودرطی سالیان بروز می‌کند. به طوری که تشخیص آن توسط دزد بینایی را بشناسیمبیمار دشوار است.

وی افزود: این بیماری دو نوع اولیه و ثانویه دارد؛ نوع اولیه آن که بسیارشایع‌تر است، ارثی است و در یک خانواده اگر یک فرد گلوکوم داشته باشد، سایر اقوام نزدیک ۱۰ برابر بیشتر احتمال مبتلا شدن به آن را دارند. به عنوان مثال گلوکوم در افراد سیاه پوست چهار برابر شیوع بیشتری دارد. نوع ثانویه گلوکوم به دنبال مشکلاتی مانند ضربه، جراحی چشم و مصرف طولانی مدت کورتن به صورت خوراکی، تزریقی و یا قطره‌های کورتن بوجود می‌آید.

احمدی گفت: این بیماری نسبتا شایع است و از هر ۱۰۰ نفر سفید پوست بالای ۴۰ سال دو نفر مبتلا به گلوکوم هستند و هر چقدر سن بالاتر می‌رود احتمال گلوکوم بیشتر می‌شود.

البته این بیماری در کودکان و نوزدان نیز دیده می‌شود که علائم آن متفاوت است.

این بیماری بدون علایم نیست، اما مسئله اینجاست که علایم بسیار دیر بروز می‌کند. این علایم عبارتند از کاهش دید، محدود شدن میدان بینایی و ...شاید بتوان این علایم رامهم‌ترین علائم ابیماری دانست که ممکن است زمانی بروز کند که مقدار زیادی از عصب بینایی تخریب شده است.

وی گفت: در نوع شایع گلوکوم که زاویه باز نام دارد، بیمار هیچ دردی ندارد اما در نوع حاد که زاویه بسته است، علائمی مانند درد شدید و ناگهانی، تهوع، تاری دید و سردرد وجود دارد.

احمدی افزود:با مراجعه به چشم پزشکان و اندازه‌گیری فشار چشم و معاینه شبکیه و عصب بینایی و تهیه عکس‌هایی خاص می‌توان بیماری را شناسایی کرد و درمان‌های به موقع را انجام داد.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص درمان‌های این بیماری گفت: درمان گلوکوم هم درمان دارویی هم درمان جراحی و نیز لیزر است که براساس شرایط بیمار انجام می‌شود تا از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

این متخصص چشم در خصوص ارتباط این بیماری با ازدواج فامیلی گفت: این بیماری در اعضای یک خانواده ۱۰ برابر شایع تر است و لذا افرادی که در خانواده سابقه بیماری گلوکوم دارند و کسانی که به هر دلیل کورتن مصرف می‌کنند و یا سابقه ضربه و یا اعمال جراحی چشم دارند، بهتر است حداقل سالی یکبار برای معاینه به چشم پزشکان مراجعه کنند.

 

خبرهای مرتبط

نقطه طول عمر

نقطه طول عمر

  درطب چینی ماساژ این نقطه درعکس بالا بنام نقطه طول عمر است بسیارتوصیه شده است . هرروز صبح به مدت ۱۰ دقیقه این نقطه را ماساژ دهید، بصورت دایره وار و بسمت عقربه ساعت. 👈 باعث بهبود سیستم ایم ...
علت دیگری برای پیدایش اوتیسم در کودکان کشف شد

علت دیگری برای پیدایش اوتیسم در کودکان کشف شد

دانشمندان در تحقیقات خود توانستند به رابطه ای بین اوتیسم در کودکان دست پیدا کنند. به گزارش اسپوتنیک به نقل از Molecular Psychiatry، محققان بریتانیایی از دانشگاه کمبریج به این نتیجه دست یافتند که هورم ...
5 توصیه برای سلامت چشم‌ها

5 توصیه برای سلامت چشم‌ها

چشم‌ها نقش مهمی در سلامت انسان بازی می‌کنند و اقدامات بسیاری وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان سلامت این عضو مهم و حساس را تضمین کرد. به گزارش ایسنا، هر سال میلیون‌ها انسان د ...
اولین "قرص هوشمند" دنیا مجوز گرفت

اولین "قرص هوشمند" دنیا مجوز گرفت

سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از اولین قرص هوشمند دنیا را موسوم به "Abilify MyCite" که قابلیت ردیابی شدن در بدن و اطلاع به پزشک مبنی بر مصرف یا عدم مصرف دارو دارد، صادر کرد. پزشکان در ای ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()